telefono movil email

FESTAS GASTRONÓMICAS E FEIRAS GALEGAS


XAMÓN 7 XANEIRO SILLEDA
FESTA POPULAR 15 XANEIRO MATAMÁ-VIGO
Marcha ciclista das Rosquillas Derradeiro Domingo Xaneiro PONTEAREAS
ARTESANÍA 2º fín semán de cada mes TUI
CHOURIZO 4 FEBREIRO VILA DE CRUCES
FESTA DA CANDELARIA 1º fín semán FEBREIRO PONTEVEDRA
FESTA DE SAN BLAS 1º fín semán FEBREIRO BEMBRIVE
FESTA DA CACHEIRA MEDIADOS DE FEBREIRO PAZOS DE BORBÉN
FESTA DO ENTROIDO MES DO ENTROIDO VERÍN-LAZA-XINZO
COCIDO Dom. ant. Entroido LALÍN
CORRIDA DO GALO Dom. ant. Entroido REDONDELA
FESTA DA FILLOA E OURELLA DOMINGO ENTROIDO SEIXO-TOMIÑO
LACÓN CON GRELOS Dom. seguinte Entroido CUNTIS
FESTA DÍA DA MULLER 1º Domingo MARZO TUI
ARRIBADA 1º fín semán MARZO BAIONA
FEIRA DE SAN GREGORIO 2º fín semán MARZO PÍAS-O ROSAL
FESTA DO MILLO CORVO 3º fín semán MARZO BUEU
FESTA DO XABARÍN 3º Domingo MARZO SALCEDA DE CASELAS
RECONQUISTA 28 MARZO VIGO
CALDO GALEGO Últi. Dom. Marzo MOURENTE
OVOS C/ CHOURIZO Víspera San Lázaro PONTECESURES
REQUESÓN E MEL VENRES SANTO AS NEVES
SAN TELMO PRIMEIRO ABRIL TUI
BRINCADEIRA 1º fín semán ABRIL BOUZAS-VIGO
FESTA DA OSTRA 1º fín semán ABRIL ARCADE
Fariñeiros, burros e muíños 5 ABRIL TRIPES-TUI
OSTRAS 1 ó 15 ABRIL ARCADE-SOUTOMAIOR
CARNE Ó CALDEIRO 3º Dom. ABRIL BALAÍDOS-VIGO
FESTA DA OURELLA 3º DoM. ABRIL San Campio de Lonxe de Figueiró
LAMPREA 3º Dom. ABRIL ARBO
ROMARÍA DOS REMEDIOS Últ. fín semán ABRIL TIRÁN- MOAÑA
FESTA DO MUÍÑO Últ. fín semán ABRIL COIRO-CANGAS
FEIRA MEDIEVAL Últ. fín semán ABRIL MONFORTE DE LEMOS
FESTA DA LAMPREA Últ. fín semán ABRIL ARBO
Viño, Angulas, Queixo Domingo de Pascua ARCADE
Viño, Angulas, Queixo SEMÁN SANTA O ROSAL
FESTA DO CHOCO 2º fín de semán MAIO REDONDELA
CARNE Ó CALDEIRO MEDIADOS MAIO SALVATERRA DO MIÑO
CHOCO 2º Dom. Pascua-Maio REDONDELA
FESTA DOS MAIOS 2º DOMINGO MAIO Pza. Constitución-VIGO
FESTIVAL DE CANS 3º fín semán MAIO CANS-O PORRIÑO
SALMÓN 3º Dom. Pascua-Maio PONTEAREAS e A ESTRADA
TRUCHA, CABRITO Último Dom. Pascua PONTECALDELAS
FESTA GALO DE CORRAL Último. Dom. Maio VILA DE CRUCES
ANGULA Dom. seguin. Pascua TUI
CORPUS-ALFOMBRAS MAIO-XUÑO PONTEAREAS
Danza das Espadas e Baile das Penlas CORPUS REDONDELA
FEIRA DA CEREIXA 1º fín semán XUÑO BEADE
EMPANADO DE MILLO 1º Domingo XUÑO MOS
VIÑO TINTO DO SALNÉS 1º Domingo XUÑO BARRANTES
FESTA DO BOI MEDIADOS XUÑO ALLARÍZ
FESTA DO POLBO MEDIADOS XUÑO SAN COSME-MOS
FESTA DO POLO Á BRASA MEDIADOS XUÑO SALCEDA DE CASELAS
SARDIÑADA SAN XOAN 23 XUÑO TODA GALICIA
FOGUEIRAS SAN XOAN 23 XUÑO PANXÓN-NIGRÁN
LANGOSTA Últ. Dom. XUÑO A GARDA
TINTO RÍAS BAIXAS 1º días XULLO AS NEVES
FESTA DA CULTURA 1º Dom. XULLO Porta do Sol - VIGO
ROSQUILLA 1º Dom. XULLO GONDOMAR
VIÑO TINTO SALNÉS 1º fin semán XULLO RIBADUMIA
FESTA DA PARROCHA 6 XULLO BEMBRIVE
FAGUÍA DE CARNÉS 9 XULLO VIMIANZO
SAN BENITO DE LÉREZ 11 XULLO SAN SALVADOR-PONTEVEDRA
CALLOS Dom. próx.11 XULLO MOSTEIRO-MEIS
CEREIXA 2º fín semán XULLO BEADE-VIGO
FESTA DA AMEIXA Dom. antes do 16 XULLO CARRIL-VILAGARCÍA
CIGALA Mediados XULLO MARÍN
COCIÑA MARIÑEIRA Mediados XULLO BOUZAS
VIÑO DO ROSAL Mediados XULLO ROSAL - A GARDA
MEDIEVAL Mediados XULLO NOIA - A CORUÑA
FOGOS ARTIFICIÁIS 3º Dom. XULLO BOUZAS-VIGO
ROSCÓN DE XEMA 23 XULLO A GARDA
NOITE DE MEIGAS 23 XULLO CABO SILLEIRO
FESTIVAL AÉREO 24 XULLO SAMIL-VIGO
FESTA DO MEXILÓN 25 XULLO CASTRELOS-VIGO
FESTA DA AMIZADE 26-27 XULLO SAIÁNS-VIGO
CARNEIRO Ó ESPETO Últ. Dom. XULLO MORAÑA
LANGOSTA Últ. Dom. XULLO A GARDA
SANTIAGO APÓSTOL 25 XULLO SANTIAGO COMPOSTELA
PERCEBE 25 XULLO AGUIÑO-RIBEIRA
LAMPREA SECA Remates XULLO ARBO
CHURRASCO Remates XULLO COVELO
PITO Á BRASA Remates XULLO CRECENTE
BACALLAO Remates XULLO PONTEAREAS
DA AMIZADE Remates XULLO SAIÁNS-NIGRÁN
ALBARIÑO Remates XULLO CAMBADOS
CARNE DE POTRO Remates XULLO CATOIRA
PROCESIÓN DOS ATAÚDES 29 XULLO AS NEVES
FESTA DO MONTE Últ. fín semán XULLO Parque Forestal-BEADE
FAROLILLO Últ. fín semán XULLO Escola Naval-MARÍN
PEMENTO Últ. fín semán XULLO ARNOIA-OURENSE
VIÑO DA CASA Últ. fín semán XULLO SAXAMONDE-REDONDELA
CABRITO Ó ESPETO Últ. fín semán XULLO CHENLO-PORRIÑO
CARAMUXO Últ. fín semán XULLO PEDORNES-OIA
ROMARÍA DOS ATAÚDES Últ. fín semán XULLO STA. MARTA DE RIBARTEME
MEXILÓN Últ. fín semán XULLO Parque CASTRELOS
FESTA DA SARDIÑA Últ. fín semán XULLO A GUÍA-VIGO
CRISTO DA VICTORIA 31 XULLO - 1 AGOSTO COIA-VIGO
Galo Piñeiro y Mostra Caballar 1 y 2 AGOSTO O PINO (A CORUÑA)
FESTA DO POLBO 8 AGOSTO VALADARES-VIGO
TORTILLA 1º VENRES AGOSTO LARO-SILLEDA
Embarcacións Tradicionáis 1º SÁBADO AGOSTO MOAÑA
Semán Musical SEMPRE EN AGOSTO SALCEDA DE CASELAS
CRISTO DA VICTORIA 1º DOM. AGOSTO VIGO
ROMARÍA VIKINGA 1º DOM. AGOSTO CATOIRA
ROMARÍA CABALAR 1º DOM. AGOSTO MALVAS-TUI
VIÑO ALBARIÑO 1º DOM. AGOSTO CAMBADOS
MEXILÓN 1º DOM. AGOSTO ILLA DA AROUSA
SEMÁN GRANDE 1º fín semán AGOSTO VIGO
PREHISTORIA 1º fín semán AGOSTO MOS
ROMARÍA DO LEÑADOR 1º fín semán AGOSTO MOAÑA
TRAXE Tradicional GALEGO 2º SÁBADO AGOSTO ALAMEDA-VIGO
FESTA DO MONTE 2º DOM. AGOSTO A GARDA
A PEREGRINA 2º DOM. AGOSTO PONTEVEDRA
POLBO 2º DOM. AGOSTO CARBALLIÑO
MAIORES 2º DOM. AGOSTO CANGAS
CHINCHO ESCABECHE 2º DOM. AGOSTO SAMPAIO
OSTRA 2º DOM. AGOSTO SANXENXO
VINO E ARTESANÍA 2º DOM. AGOSTO CAMBADOS
Caldeirada de raia 2º DOM. AGOSTO CARIÑO
CARNEIRO DE RUBIÁNS 2º DOM. AGOSTO VILAGARCÍA DE AROUSA
PAN DO SALNÉS 2º DOM. AGOSTO RIBADUMIA
CONCURSO TORTILLA 2º DOM. AGOSTO SILLEDA
POLBO, SOCIO, E VECIÑO 2º DOM. AGOSTO MONTE DOS POZOS-VALADARES
CURRO 2º DOM. AGOSTO PRADO DA CANDA-COVELO
PEREGRINA 2º DOM. AGOSTO MEIRA-MOAÑA
O MARISQUIÑO 2º fín semán AGOSTO VIGO
HOMENAXE ÓS MAIORES 2º fín semán AGOSTO DARBO-CANGAS
Sopa burro canso 2º fín semán AGOSTO XURÉS-OURENSE
SAN SALVADOR 2º fín semán AGOSTO TEIS-VIGO
LIBRO ANTIGO E OCASIÓN 2º fín semán AGOSTO MONTERO RÍOS-VIGO
CERVEXA 2º fín semán AGOSTO PONTEAREAS
XUVENTUDE 2º fín semán AGOSTO MONDARIZ
Xigantes e cabezudos 2º fín semán AGOSTO BAIONA
FESTA DA ROSCA 2º fín semán AGOSTO SOBER-LUGO
MALLA MEDIADOS AGOSTO BAIONA
OS CANEIROS MEDIADOS AGOSTO BETANZOS
POLBO MEDIADOS AGOSTO PORTO DO SON
PERCEBE MEDIADOS AGOSTO LUGAR DE LUBRE-ARES
FESTA DO NASEIRO MEDIADOS AGOSTO MOAÑA
Concurso Empanada e Tortilla MEDIADOS AGOSTO VILARIÑO-CANGAS
FESTA DO EMIGRANTE MEDIADOS AGOSTO AGOLADA
SAN LORENZO MEDIADOS AGOSTO CORUXO-VIGO
FESTIVAL DO GLOBO MEDIADOS AGOSTO BETANZOS
ABRAZOS MEDIADOS AGOSTO STO. DE COMPOSTELA
FESTA DO MAR MEDIADOS AGOSTO POIO
Festival Cultura Proletaria MEDIADOS AGOSTO ALDÁN
FESTIVAL REVOLTALLO MEDIADOS AGOSTO VALADARES
XAMÓN 15 AGOSTO A CAÑIZA
PERCEBE 15 AGOSTO VILADESUSO
FESTA DA BICICLETA 15 AGOSTO CANGAS
FESTA DO BAÑADOR 15 AGOSTO NIGRÁN
ROMARÍA VIRXE DO ALBA 15 AGOSTO VALADARES
SAN ROQUE 16 AGOSTO VIGO
FESTA DA AUGA 16 AGOSTO VILAGARCÍA DE AROUSA
Gaiteiro Soutelo de Montes 16 AGOSTO FORCAREI
DÍA DO NAUFRAXIO 17 AGOSTO LAXE
DÍA DO TURISTA 20 AGOSTO BAIONA
AUGARDENTE 21 AGOSTO ARBO
EMPANADA 21 AGOSTO SILLEDA
MEXILÓN 21 AGOSTO BOIRO
FESTA DO CRISTO 3º fín semán AGOSTO CANGAS
AMEIXA 3º fín semán AGOSTO CARRIL-VILAGARCÍA
SARDIÑADA 3º fín semán AGOSTO A CAÑIZA
ESQUECEMENTO 3º fín semán AGOSTO XINZO-OURENSE
DÍA DO POLBO 3º fín semán AGOSTO VIVEIRO
FESTA DO POLBO 3º fín semán AGOSTO BUEU
FESTA DA LATA 3º fín semán AGOSTO DONSIÓN-LALÍN
SAN CAMPIO 3º fín semán AGOSTO VALADARES
ANTROIDO DE VERÁN 3º fín semán AGOSTO REDONDELA
FEIRA MARIÑEIRA 3º fín semán AGOSTO RIBEIRA
RAPA DAS BESTAS 3º fín semán AGOSTO DOMAIO
SOLLA DO MIÑO 3º sábado AGOSTO O ROSAL
FESTA DO GAITEIRO 3º sábado AGOSTO SOUTELO
AUGARDENTE 3º DOM. AGOSTO SELA-ARBO
POLO Á BRASA 3º DOM. AGOSTO PONTEAREAS
EMPANADA 3º DOM. AGOSTO ALLARIZ-OURENSE
VACA CACHENA 3º DOM. AGOSTO QUINTELA LEIRADO-OURENSE
CARNE DE COCHO 3º DOM. AGOSTO A BOLA-OURENSE
FESTA DO MAR 21 AGOSTO COMBARRO
SOPAS DE BURRO CANSO 22 AGOSTO CALDELAS-TUI
FESTA DO DEMO 23 AGOSTO PONTEVEDRA
EMPANADA 24 AGOSTO CHANTADA
SAMERTOLOMEU 24 AGOSTO MEIRA
DÍA DO TURISTA 25 AGOSTO SANXENXO
FESTA DA ISTORIA 28 AGOSTO RIBADAVIA
PAN DE MILLO 29 AGOSTO CABRAL
VIÑO DO CONDADO Últ. fín semán Agosto SALVATERRA DO MIÑO
POLBO Últ. fín semán Agosto BUEU
FESTA DO PAN DE MILLO Últ. fín semán Agosto CABRAL
FESTAS DO CRISTO REMATES DE AGOSTO PORRIÑO
VIÑO DO CONDADO REMATES DE AGOSTO SALVATERRA DO MIÑO
FESTA CELTA Últ. Sáb. AGOSTO CEDEIRA
ROMERÍA DA XESTOSA Últ. Dom. AGOSTO PRADO-COVELO
LEITÓN Á BRASA Últ. Dom. AGOSTO AMIL-MORAÑA
PAN DE MILLO Últ. Dom. AGOSTO CABRAL-VIGO
RAPA DAS BESTAS Últ. Dom. AGOSTO Marco de Gagán-MORRAZO
PORQUIÑO Á BRASA Últ. Dom. AGOSTO MORAÑA
HOMENAXE ÓS MAIORES Últ. Dom. AGOSTO BOUZAS
POLBO Últ. Dom. AGOSTO S. ANDRÉS COMESAÑA
FESTA DO CABALO Últ. Dom. AGOSTO BAIONA
FESTA DA VENDIMIA Últ. Dom. AGOSTO LEIRO
DA TERCEIRA IDADE Últ. Dom. AGOSTO COSTOIAS-TAMEIGA
A CACA DA VACA Último fín semán AGOSTO VILAR-CRECENTE
ROMARÍA DO VERÁN 8 SETEMBRO A FRANQUEIRA
ANGUILA Últ. Dom. SETEMBRO VALGA
CONEXADA DE EZEQUIEL 1º fín semán OUTUBRO BARRA
FESTA DO MARISCO Últ. Dom. AGOSTO O GROVE
ENTROIDO DE VERÁN 1º fin semán SETEMBRO O ROSAL E REDONDELA
RUTA DO PINCHO FOLK VENRES E SÁBADOS SETEMBRO SALCEDA DE CASELAS
FESTAS DA VIRXEN DO ALIVIO PRIMEIROS SETEMBRO TOMIÑO
XURELO 4 SETEMBRO CABRAL
POLBO 4 SETEMBRO ILLA DE AROUSA
CALLOS 5 SETEMBRO SALCEDA DE CASELAS
FEIRA DO DOCE 5 SETEMBRO ALLARIZ
ROMARÍA DO VIXIADOR 5 SETEMBRO CANDEÁN
BAIXADA DOS SANTOS 8 SETEMBRO MONTE ALBA
NOSA SRA. FRANQUEIRA 8 SETEMBRO A CAÑIZA
ROMERÍA DO VERÁN 8 SETEMBRO A FRANQUEIRA
REMEDIOS 1º Sáb. SETEMBRO PONTEAREAS
DEGUSTACIÓN DE CHULAS 1º DOMINGO SETEMBRO PAZOS DE BORBÉN
PEXEGOS 11 SETEMBRO CANDEÁN
FESTA DAS CHULAS 12 SETEMBRO MOSCOSO-PAZOS BORBÉN
VIRXE DAS DORES Mediados SETEMBRO GUILLAREY-TUI
OURELLA E RABO DE PORCO 19 SETEMBRO MOS
ZORZA 24 SETEMBRO GÁNDARA-A GARDA
COELLO 26 SETEMBRO CUNTIS
DANZA DAS ESPADAS 29 SETEMBRO SAN MIGUEL-MARÍN
FESTA DO MARISCO 3º fín semán SETEMBRO O BERBÉS-VIGO
SERÁN DA CARBALLEIRA Últ. fín semán SETEMBRO SALCEDA CASELAS
SAN COSME E SAN DAMIÁN Últ. Dom. SETEMBRO BAIONA
MOROS E CRISTIANOS Últ. Dom. SETEMBRO OURENSE
FESTA DA ANGUILA Últ. Dom. SETEMBRO VALGA
FABA DE LOURENZÁ PRIMEIROS OUTUBRO LUGO
FESTA DA SIDRA 1º Fín semán OUTUBRO BEMBRIVE
FESTA DOS VELLOS 1º Sáb. OUTUBRO CABRAL
Fariñeiros, burros e muíños 1º Dom. OUTUBRO TUI
FESTA DOS CALLOS 1º Dom. OUTUBRO PORRIÑO
FESTA DA MAZÁ 1º Dom. OUTUBRO S. ESTEBAN DE NEGROS
AMEIXA 1º Dom. OUTUBRO CAMPELO-POIO
MARISCO 2º DOM. OUTUBRO O GROVE
SAN FROILÁN 2º fín semán OUTUBRO LUGO
FESTA DO CODILLO mediados OUTUBRO MOS
AUGARDENTES GALICIA REMATES OUTUBRO PARADOR DE VERÍN
BICENTENARIO VIGO 27 OUTUBRO VIGO
VIEIRA Últ. Dom. OUTUBRO BUEU
MAGOSTO Últ. Dom. OUTUBRO VERDUCEDO-MOAÑA
OURELLA DE MOSENDE Últ. Dom. OUTUBRO MOSENSE-PORRIÑO
FESTA DO MAGOSTO 1º fín semán NOVEMBRO MOAÑA
FESTA DO CABAZO 1º fín semán DECEMBRO CABRAL
FESTA DO PERO 1º fín semán DECEMBRO GULÁNS-PONTEAREAS
FESTA DO CABALO 8 DECEMBRO CHANDEBRITO